SMAŽÍK NORD s.r.o.

FIRMA SMAŽÍK PRODÁVALA AUTOMOBILY JIŽ PŘED VÁLKOU !

 

Historie:
Zakladatelem firmy Smažík byl Jaroslav Smažík, známá postava ještě československého motorismu, aktivní jezdec a známý funkcionář Autoklubu Republiky Československé. Ten přivedl k motorismu svého syna Petra a ten následně zase svého syna. Ze zásadních úspěchů Jaroslava Smažíka lze jmenovat alespoň tři. Po stránce jezdecké byl vítězem nejslavnějšího mezinárodního závodu Tisíce mil československých v roce 1935 na voze Bugatti s partnerem panem Kubíčkem. Současně po stránce obchodní byl prodejcem automobilů a již před válkou zajišťoval zastoupení vozů značky Fiat a současně dodával na náš trh závodní automobily značky Cisitalia, což byl „takový" sportovní oddíl firmy. Současně pak pracoval po válce jako místopředseda Autoklubu Republiky Československé. Byl jedním z těch, kteří vyprovázeli na slavné cestě po světě známou cestovatelskou dvojici Zikmund a Hanzelka. Čili firma dnes navazuje na Jaroslavův kontakt a vztah k automobilům.

Současná firma začala ve skromných podmínkách po devětaosmdesátém roce. „Znovuzrodil" ji syn Jaroslava, Petr. Sám jezdil závodně, byl členem Autoklubu Bílá labuť a dnes je členem svazu závodníků veteránů. Bohužel nepřišla žádná restituce, ale firma musela začít od začátku. To bylo 1.1.1991, v roce 1993 byla otevřena první skromná podoba nynějšího areálu, který v současné době disponuje vším, co patří k velkému autocentru.

Od roku 2004 se vedení ujal Pavel z třetí generace Smažíků. O tom, že si vede neméně dobře jako jeho předchůdci svědčí fakt, že v roce 2007 jsme se stali autorizovaným delaerem významné japonské automobilky Mitsubishi s dlouholetou tradicí.

Současnost:
A právě Pavel současně s druhým jednatelem Zdeňkem Vrtiškou byly u zrodu společnosti SMAŽÍK NORD s.r.o. Počátek firmy se datuje k 11.09.2001, kdy jsme otevřeli prodejnu a servis vozidel v Drážďanské ulici, v Ústí nad Labem a po Kladně jsme rozšířili zastoupení i v Ústeckém kraji. Nový showroom nejprve zaplnily italské vozy Fiat a Fiat Professional a v roce 2007 jsme rozšířili portfolio o značku s třemi diamanty ve znaku – Mitsubishi. Tento krok se nám zdal logický, neboť jsme zákazníkům mohli nabídnout vozy od nejmenších modelů, jako byly Panda, Punto či Colt přes střední vozy tipu Stilo, Multipla, Lancer až po nepřeberné množství užitkových vozidel Doblo, Scudo nebo Ducato a nově také vozy v provedení SUV či s pohonem 4×4, jmenovitě ASX, Pajero, L200. A téměř symbolicky na počest 80. výročí automobilky, jsme v roce 2021 rozšířili prodej a servis o kultovní americkou značku JEEP®, díky které Vám můžeme nabídnout modely prověřené osmi desítkami let jízdy v terénu. Jelikož se chceme dále rozvíjet a zákazníkům nabídnout širokou paletu značek a modelů, měli jsme tu čest se stát v roce 2022 jako jedni z prvních autorizovaným prodejním a servisním místem legendární anglické značky MG v České republice. Modely MG jsou navržené pro evropské zákazníky; naše vozy zhmotňují v první řadě udržitelnou, chytrou, praktickou a cenově dostupnou mobilitu.

Prodejní a servisní síť

Prodejci
Servis

Máme na čem stavět. O automobily se stará již třetí generace a budujeme dlouhodobý vztah vůči zákazníkovi.